суббота, 17 декабря 2011 г.

Тема: Алгоритм. Програма виконавець «Кенгуру». 3кл


Тема:  Алгоритм. Програма виконавець «Кенгуру».
Мета: сформувати в учнів знання про алгоритм, вчити розпізнавати  та складати        алгоритми на основі життєвого досвіду, розвивати логічне мислення, уяву, виховувати прагнення до отримання нових знань.
Тип уроку:  урок вивчення нового матеріалу
Обладнання: програма виконавець «Кенгуру», підручник «Сходинки до   інформатики», картки з завданнями для індивідуальної роботи, опорні таблиці «Будова слова», «Опис рослини».

Хід уроку:
І. Організація класу
  - Чи всі готові уроку? Налаштуємося на подальшу роботу.
   1. Психоформула
        Люблю я всій розум,
        Увагу та пам’ять.
        Працює мій мозок
        І вчусь я старанно.
        Сприймаю все нове
        І мислю логічно.
        Вчителя слово
        Здійснюю практично.
2. Повторення правил техніки безпеки в кабінеті інформатики.
 - На початку уроку пропоную повторити правила безпечної поведінки в кабінеті    інформатики.
  Технологія  «Голосування ногами»
Якщо учні згодні з тим, що говорить вчитель вони роблять крок вперед, а якщо ні – тупочуть ногами.
 -  Чи згодні ви з тим, що в кабінет інформатики можна вбігати? Доведіть.
 - Чи погодитеся, що в комп’ютерному класі можна торкатися всього, що  хочеться? Доведіть.
 - Хто погодиться з тим, що в комп’ютерному класі можна працювати з  дозволу вчителя?
 - Чи згодні ви з тим, що в кабінет інформатики можна приносити зайві речі?
 3. Логічна розминка
На які дві групи поділяються висловлення?
Сьогодні четвер. Яке це висловлення?
У Дніпрі плавають дельфіни. А  це яке висловлення?
 4. Технологія «Мікрофон»
    Я пропоную вам зараз уявний мікрофон. Наведіть приклади істинних і хибних висловлень.
П. Теоретична частина
 1. Повідомлення теми, завдань уроку
 - Щоб дізнатися про що йтиме мова на уроці сьогодні потрібно розгадати кросворд.
   
п

р

о

м

е

п
ц

з
о

к
к
р
е

а
н
к
р
и
о
с

л
і
о
а
л
г
о
р
и
т
м
н
и
р
р
a
в
о
а
м
а

і
к
р
н
о
в

n
а

д
к
а

t


а
ч


  1. У монітора є …    (екран)
  2. Для мишки є …    (килимок)
  3. За допомогою якої програми можна послухати музику?
  4. Керує виконанням усіх програм …   (процесор)
  5. Програма  в якій можна створювати малюнки?
  6. Інструмент програми Paint?
  7. Складовою комп’ютера є …   (монітор)
  8. Речення, що спонукає до виконання …    (команда)

 - Отже, сьогодні на уроці знайомимося з поняттям «алгоритм», будемо вчитися  розпізнавати та складати алгоритми, а також знайомимося з новою програмою «Виконавець Кенгуру»
  2. Вправа «Очікування»
  - Діти, що очікуєте від сьогоднішнього уроку?
 (Діти записують свої очікування на спеціальних клейких папірцях, які вчитель   кріпить на дошці).
 
                                      SHAPE  \* MERGEFORMAT
Я очікую
 
  3. Знайомство з алгоритмом
     а). Інсценування «Ганнуся та Робік» 
   На день народження Елзік подарував Ганнусі робота. Зараз ми з ними зустрінемся.
(Перед дітьми з’являються дівчинка та хлопчик, переодягнутий у костюм робота).
 
Ганнуся  Ой, який гарний! Як тебе звати? (Робот мовчить).
                Напевно треба ввімкнути. (Торкає кнопку).
Робік       Мене звати Робік. А тебе?
Ганнуся  А що ти вмієш робити?
Робік       Все. Тільки накажи.
Ганнуся   Ну, тоді:
                 Підійди до столу.
                 Налий у склянку води.
                 Полий квіти у горщику.
                Молодець! Як добре! А ще можна?
Робік      Так.
Ганнуся  Візьми ножиці.
                Потім аркуш паперу.
                Виріж прямокутник.
           Якщо ви були уважні, то помітили, що Робік виконував команди і виконував їх послідовно, тобто діяв за алгоритмом.
  б). Робота з підручником
            - Що ж таке алгоритм? (прочитайте самостійно у підручниках на ст. 54 останній абзац, попрацюйте в парах, розкажіть правило один одному).
            - Часто у повсякденному житті ми стикаємося з алгоритмами. Так  на уроках української мови виконуємо  різні завдання. Часто  розбираємо  слова за будовою. Виконання цього завдання нагадує алгоритм. Давайте разом пригадаємо цей алгоритм.
Алгоритм «Будова слова»
                  1. Знайди закінчення.
                  2. Познач його.
                  3. Познач основу.
                  4. Добери спільнокореневі слова.
                  5. Познач корінь.
                  6. Познач префікс, суфікс (якщо є).
 - На уроках природознавства, вивчаючи рослинний світ, ми даємо відповіді за алгоритмом.
                1. Назви рослину.
                   2. Де вона росте?
                   3. Які в неї стебло, листя, квітка?
                   4. Коли вона квітне?
                   5. Які плоди має?
                   6. Як використовується?
   - На уроках математики за алгоритмом ми розв’язуємо задачі, множимо та ділимо  багатоцифрові числа. Пригадайте, як 23∙4?
                   1. Розкласти на доданки перший множник.
                   2. Кожен з доданків помножити на 4.
                   3. Знайдені добутки додати.
 - А чи стикаємося в побуті з алгоритмами?
  в). Робота у групах
               (Діти об’єднуються к групи за кольорами)
             І гр.  Складає  алгоритм «Смажена картопля».
             П гр. Складає  алгоритм «Прасування білизни».
             (Звітування груп)
Ш. Практична частина
1. Ознайомлення з новою комп’ютерною програмою «Кенгуру».
  - На попередніх уроках ми познайомилися з виконавцями.
          Доповніть моє речення. Виконавець – це …
          - Хто може бути виконавцем?
          - Що можна подавати виконавцю?
  - Сьогодні ми познайомимося з виконавцем Кенгуру. (Демонстрування програми вчителем).
2. Практична робота учнів
                   І гр.  працює за комп’ютерами.
 Перед тим, як діти приступлять до практичної роботи повторюються правила роботи з комп’ютером.
          П гр. виконує   завдання   «Для  розумників  і  розумниць»  у  підручнику  на 
ст. 55. Якщо учні швидко впораються з завданням, то приступають до роботи з картками.
                                         
                                 Картка
1. Яке число зайве?               2. Продовж ряд.
    10, 11,  15, 12, 13.                   10, 15, 20, …, …, 35.
3. Розв’яжи задачу.
    У змаганнях з бігу Іван, Грицько та Дмитро посіли перше, друге та третє місця. Яке місце посів кожен з хлопчиків, якщо Грицько посів не друге і не третє місце, а Дмитро – не третє?
      3. Релаксація
«Стрілянина» очима праворуч, ліворуч, униз, вгору.
«Намалювати» очима цифри від 0 до 9.
- А зараз подивіться на бабку. Куди вона летить? (Діти водять за нею очима).
     4. Перевірка завдань для розумників і розумниць.
ІУ. Підсумок уроку
      1.  Рефлексія
-          Чи справдилися ваші очікування щодо уроку?
-          Що на уроці сподобалося? 
      2. Вербальне оцінювання роботи учнів на уроці.
      3. Домашнє завдання.
Прочитати статтю «Алгоритм» на ст. 54, скласти алгоритм «Мій улюблений салат».

                         В И К О Р И С Т А Н І     Д Ж Е Р Е Л А:

1. Журнал «Початкова школа» № 12- 2003 р.
2. Журнал «Початкова школа» № 1- 2006 р.
3.  Журнал «Початкова школа» № 7-2007 р.
2. В.П. Труднєв  «Позакласна робота з математики в початковій школі»



Комментариев нет:

Отправить комментарий